telefon: 89 625 82 55
Kod SWIFT/BIC: POLUPLPR

ZMIANA TARYFY OPŁAT I PROWIZJI  BANKOWYCH

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 listopada 2020 roku obowiązywać będzie nowa Taryfa opłat i prowizji bankowych dla klientów indywidulanych.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie pod linkiem: Taryfa opłat i prowizji bankowych dla klientów indywidualnych (obowiązuje od 1 Listopada 2020 r.)

Rachunek Walutowy

Rachunek walutowy to idealne rozwiązanie dla Klientów pracujących za granicą,

zarabiających w walucie wymienialnej lub często podróżujących poza granice kraju.

Migracja do nowej bankowści

Szanowni Państwo!

z przyjemnością informujemy, że dniu 6 października (wtorek) w godzinach 19:00 – 22:00 rozpoczną się prace związane z migracją do nowego systemu do obsługi klientów detalicznych, firm oraz innych podmiotów korzystających w chwili obecnej z systemu bankowości internetowej Asseco CBP (użytkownicy logujący się za pomocą SMS lub aplikacji mobilnej – tokena MAA)

Zmiany w bankowości internetowej dla firm

Szanowni Państwo

W związku z rozpoczętym procesem migracji do nowego systemu bankowości internetowej przesyłam link do instrukcji akceptacji przelewów z aplikacją e-Podpis, którą będziemy musieli uruchomić przed migracją do nowej bankowości. Zmiana ta dotyczy jedynie użytkowników, którzy korzystają z karty mikroprocesorowej.

Apple Pay w naszym Banku. Płać wygodniej, szybciej, bezpieczniej.

Płacąc za pomocą Apple Pay, korzystasz ze wszystkich zalet karty płatniczej naszego Banku. Takie transakcje są łatwe, bezpieczne i poufne. Zyskujesz też wygodę – teraz na zakupy nie musisz zabierać portfela bo wystarczy, że masz ze sobą swojego iPhone’a.

Aktualizacja tokena mobilnego

Szanowni Państwo,

informujemy że w dniu 29.07.2020 zostanie udostępniona nowa wersja tokena mobilnego w wersji 1.1.039C

Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Nidzicy

17 czerwca  2020 roku odbyło się Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Nidzicy, na którym podsumowano działalność Banku w minionym roku. Zebranie Przedstawicieli odbyło się przy 50 procentowej frekwencji. Po otwarciu Zebrania rozpoczęło się podsumowanie wyników wypracowanych przez Bank w 2019 roku.

Tarcza Finansowa PFR

Tarcza Finansowa PFR

Polski Fundusz Rozwoju uruchamia Tarczę Finansową PFR – program skierowany do firm, które ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa. Wnioski o finansowanie w postaci częściowo bezzwrotnych subwencji w przypadku mikrofirm oraz małych i średnich firm już teraz można składać poprzez system bankowości internetowej naszego Banku.

W przypadku dużych firm wnioski o pomoc można składać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie PFR (link podajemy poniżej).

Zawieszenie spłaty rat kredytów

Szanowny Kliencie

Umożliwiamy zawieszenie spłaty rat kredytów dla Klientów indywidualnych, przedsiębiorców oraz rolników, których sytuacja finansowa ulegnie pogorszeniu
w związku z pandemią koronawirusa.

Miniaplikacja Wnioski

W związku z informacjami dotyczącymi rozprzestrzeniania się koronawirusa (SARS-CoV-2), wiele instytucji i firm wprowadza środki zapobiegawcze, mające na celu ograniczenie ryzyka zachorowań.

Działania pomocowe dla Klientów

Serwis internetowy Grupy BPS o działaniach pomocowych dla Klientów  

Wszystkich naszych Klientów, których sytuacja finansowa pogorszyła się w związku
z epidemią koronawirusa zapraszamy do odwiedzenia serwisu zawierającego informacje
o działaniach pomocowych. W jednym miejscu znajdą Państwo materiały informacyjne

Obniżenie stóp procentowych

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że w związku z podjętą w dniu 08.04.2020 r. decyzją Rady Polityki Pieniężnej o obniżeniu stóp procentowych NBP,

Uwaga na oszukańcze ogłoszenia związane z epidemią koronawirusa (COVID-19)

Komenda Główna Policji oraz FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają przed oszukańczymi ogłoszeniami związanymi np. potrzebą zapłaty za szczepionkę przeciwko koronawirusowi COVID-19, czy przejęciem przez NBP środków klientów zdeponowanych w bankach jako tzw. „rezerw krajowych NBP”.

Ostrzegamy przed fałszywymi informacjami dotyczącymi epidemii koronawirusa (COVID-19) nakłaniającymi klientów banków do dokonywania transakcji finansowych. Niniejsze ostrzeżenie jest adresowane do klientów wszystkich polskich banków.

UWAGA ❗️ W związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa, zwracamy się z uprzejmą prośbą

Podziękowania od Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala w Nidzicy oraz Szpitala ZOZ w Nidzicy

Tym razem otrzymaliśmy podziękowania od Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala w Nidzicy oraz Szpitala ZOZ w Nidzicy, za pomoc finansową na zakup sprzętu medycznego.

OTRZYMALIŚMY KOLEJNE PODZIĘKOWANIA

Na ręce Pani Marii Piaseckiej Prezes Banku Spółdzielczego w Nidzicy wpłynęły kolejne podziękowania.

Indywidualny rachunek podatkowy od 2020 roku

Indywidualny rachunek podatkowy od 2020 roku

Od 1 stycznia 2020 roku zmieniają się przepisy, które dotyczą każdego z nas.

Bakcyl

Dzisiaj gościliśmy w Szkole Podstawowej w Rogożu w ramach projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL.

Zmiany w Regulaminie otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla klientów instytucjonalnych oraz Taryfie opłat i prowizji Banku Spółdzielczego w Nidzicy

Szanowni Państwo,

Informujemy, że zmieniono zapisy w Regulaminie otwierania i prowadzenia rachunków bankowych dla klientów Instytucjonalnych (zmiany zaznaczone kolorem szarym). Z dniem 15 grudnia 2019 r. zmianie ulega również Taryfa prowizji i opłat obowiązująca w Banku Spółdzielczym w Nidzicy dla klientów Instytucjonalnych. Zmiany wynikają z obowiązku dostosowania do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/518 z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie płatności transgranicznych i opłat za przeliczanie waluty.

Nowa funkcjonalność w BS Nidzica

Nowa funkcjonalność w BS Nidzica

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że wdrożyliśmy TRWAŁY NOŚNIK.

To nowa funkcjonalność, dzięki której drogą elektroniczną przekazywane będą Państwu informacje

wymagane przepisami prawa – w szczególności:

UWAGA! KONIECZNE SĄ ZMIANY W LOGOWANIU I AUTORYZACJI BANKOWOŚCI INTERNETOWEJ


W związku z wdrożeniem Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2015/2366 z dnia 25 listopada 2015 roku (PSD2) w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego nałożono na nas obowiązek wzmocnienia bezpieczeństwa autoryzacji transakcji.

Zmiany o których mowa dotyczą zarówno procesu autentykacji (logowania) jak i procesu autoryzacji (podpisu). Aby podnieść standardy bezpieczeństwa musimy zastosować tzw. silne uwierzytelnienie, które wymaga co najmniej 2 niezależnych elementów niezbędnych do logowania/autoryzacji.

 

Jesteśmy zobligowani do wprowadzenia powyższych zmian w procesie logowania i autoryzowania przelewów. Wykonywanie operacji dotychczasowymi metodami nie będzie możliwe po 14 września 2019. Zapraszamy do kontaktu z pracownikami naszego Banku w celu wprowadzenia zmian w Państwa dostępie do bankowości internetowej. Sugerujemy jak najszybsze złożenie wniosku o zmianę sposobu autoryzacji na mToken Asseco MAA lub SMS autoryzacyjny. Nadmieniamy, że aktywacja i użytkowanie Tokena Asseco MAA są bezpłatne.

 

Użytkownicy tokena RSA powinni udać się do najbliższej placówki Banku w celu dokonania formalności związanych ze zmianą formy autoryzacji. Z kolei użytkownicy haseł stałych/maskowanych, kodów SMS, tokena mobilnego Asseco MAA i karty mikroprocesorowej nie muszą podejmować żadnych działań - zmiany w autoryzacji dokonają się automatycznie.

CUI - zmiany w autoryzacji

Szanowni Klienci,

w związku z wdrożeniem Payment Services Directive 2 Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2015/2366 z dnia 25 listopada 2015 roku (PSD2) w sprawie usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego od dnia 14 września 2019 roku będziemy zmuszeni zablokować możliwość autoryzowania transakcji przy pomocy Tokena, co będzie równoznaczne z brakiem możliwości autoryzacji dyspozycji i brakiem dostępu do bankowości elektronicznej przez Klientów, którzy logują się przy pomocy Tokena.

500+ i 300+ wnioski online

Od dziś za pośrednictwem naszej bankowości internetowej możecie składać wnioski w ramach programów „Rodzina 500 Plus” oraz „Dobry Start”. Umożliwia to specjalna zakładka „Program 300/500 Plus”, którą widzimy po zalogowaniu się do naszej bankowości internetowej – przekieruje nas ona do systemu Eximee, w którym składamy elektroniczny wniosek. Jeżeli do wniosku wymagane jest dołączenie dokumentów należy wcześniej przygotować ich skany.

Akcja Edukacja!

Za nami kolejne spotkanie edukacyjne dotyczące polskiej waluty. Grupa, za grupą opuszcza Bank Spółdzielczy w Nidzicy bogatsza o nową wiedzę i nieznane doświadczenia.

Terminale płatnicze w kasach BS Nidzica

W mijającym tygodniu uruchomiliśmy w naszych placówkach terminale płatnicze. Od teraz możliwe jest dokonywanie w kasie płatności kartą. To kolejny etap wprowadzania nowych i nowoczesnych rozwiązań jakich oczekują od nas nasi klienci.

 

Przy pomocy terminali w kasach naszych placówek mogą państwo:

- opłacić swoje rachunki kartą,

- wypłacić gotówkę z karty w kasie,

- przelać środki z karty na wskazane konto.

 

 

Zamiast karty można użyć telefonu komórkowego ze skonfigurowanym GooglePay – usługa również dostępna w BS Nidzica o czym pisaliśmy wcześniej. Terminale dostępne są zarówno w Centrali Banku w Nidzicy oraz w naszych oddziałach w Janowie, Janowcu Kościelnym i Kozłowie.

 

Zapraszamy do korzystania z kolejnego wygodnego rozwiązania!

Kolejne informacje o zagrożeniach internetowych

Oszustwa związane z bankowością internetową o których pisaliśmy już jakiś czas temu nasilają się. Musimy o tym głośno mówić bo wiedza i świadomość takiego zagrożenia mogą pomóc się temu przeciwstawić. Sprawa jest poważna ponieważ przestępcy próbują wyłudzić nasze dane do logowania i środki na koncie coraz doskonalszymi metodami.

UWAGA! OSZUŚCI NIE ODPOCZYWAJĄ!

Pomimo majówki, a więc okresu grillowania i urlopowania, prosimy nie tracić czujności! Okres rozluźnienia nastrojów jest świetną okazją dla przestępców oraz cyberprzestępców.


30 kwietnia zarejestrowano pierwsze w Polsce przypadki wyłudzeń danych do logowania do bankowości internetowej za pośrednictwem stron internetowych „przypominających strony banku klienta” połączone z wysyłaniem fałszywych treści wprowadzających odbiorcę w błąd przy pomocy wiadomości SMS. Sprawa jest świeża i poważna – nie należy tego lekceważyć!

 

Więcej informacji i szczegółów znajdziemy w linku poniżej. Prosimy pamiętać, że wiedza i świadomość zagrożeń w otaczającym nas świecie (oraz cyberświecie) mogą nam pomóc uniknąć kłopotów i nieprzyjemności. https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-polscy-przestepcy-polaczyli-2-scamy-w-jeden/

 

Oszustwa związane z bankowością internetową cały czas się nasilają. Musimy o tym głośno mówić bo wiedza i świadomość takiego zagrożenia mogą pomóc się temu przeciwstawić. Sprawa jest poważna ponieważ przestępcy próbują wyłudzić nasze dane do logowania i środki na koncie coraz doskonalszymi metodami.

WIĘCEJ INFORMACJI W LINKU PONIŻEJ:

https://zbp.pl/wydarzenia/archiwum/wydarzenia/2019/maj/uwaga-na-falszywe-strony-udajace-posrednikow-szybkich-platnosci

Google Pay - już dostępne!

Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia telefonem z systemem Android. Aplikacja ta bezpiecznie przechowuje Twoje dane i umożliwia płacenie za pomocą telefonu w sklepach stacjonarnych posiadających terminale płatnicze akceptujące płatności zbliżeniowe oraz w aplikacjach i na stronach internetowych wspierających płatności Google Pay.

Bank Spółdzielczy w Nidzicy ma przyjemność poinformować że został AGENTEM UBEZPIECZENIOWYM Towarzystw Ubezpieczeniowych Grupy  Concordia.

Informacja o rachunkach VAT

Bank Spółdzielczy w Nidzicy uprzejmie informuje, że zgodnie z Ustawą z dnia 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018 r. poz. 62), otworzył rachunek VAT dla każdego Klienta posiadającego rachunek rozliczeniowy w PLN.

Mechanizm Podzielonej Płatności (Split Payment)

Z dniem 1 lipca 2018 r. zacznie obowiązywać Ustawa z dnia 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw wprowadzająca mechanizm podzielonej płatności (ang. Split Payment).

Informacja o RODO, czyli zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych

Ochrona danych osobowych jest jednym z najważniejszych procesów realizowanych przez Bank Spółdzielczy w Nidzicy. Na bieżąco informujemy Państwa o ważnych zmianach w przepisach prawa, w tym o prawach osób, których dane dotyczą.

Parlament Europejski opublikował w 2016 roku Rozporządzenie 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych, zwane RODO. Będzie ono miało zastosowanie w Unii Europejskiej od 25 maja 2018 roku.

Poradnik Jak nie paść ofiarą oszustwa metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”

Oszustwa metodą „na wnuczka” to bardzo poważny problem dotyczący przede wszystkim osób w podeszłym wieku, którym grozi utrata oszczędności całego życia.

Zachęcamy do lektury poradnika "Bezpieczne finanse seniora, czyli jak nie paść ofiarą oszustwa metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”

Poradnik podpowiada na co senior powinien zwrócić uwagę przy rozmowie z rzekomym wnukiem bądź policjantem i jak reagować kiedy znajdzie się w takiej sytuacji.

Bezpieczne zakupy w Internecie - dobre praktyki

W związku z coraz częstszymi przypadkami prób oszukiwania klientów korzystających z zakupów w Internecie Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Związku Banków Polskich przygotowało kilka wskazówek, które zwiększą Twoje bezpieczeństwo.

Załóż już teraz bezpłatny profil zaufany i bądź gotowy na JPK_VAT

Dzięki profilowi zaufanemu eGo mikroprzedsiębiorcy mogą łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać obowiązkowe pliki JPK_VAT.

Zachęcamy do jak najszybszego zakładania profilu zaufanego, który nie tylko upraszcza kontakt z administracją skarbową, ale również umożliwia załatwianie wielu innych spraw urzędowych.

Mikroprzedsiebiorcy wyślą pierwsze JPK_VAT (za styczeń) do 26 lutego 2018 r.

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/847 z dnia 20 maja 2015 r. w sprawie informacji towarzyszących transferom środków pieniężnych.

Szanowni Państwo, Bank Spółdzielczy w Nidzicy (Bank) informuje, że obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/847 z dnia 20 maja 2015 roku, w sprawie informacji towarzyszących transferom środków pieniężnych (Dz.U.UE.L.2015.141.1 z dnia 5 czerwca 2015 r.).

E-Składka – jeden przelew na własny rachunek w ZUS

Od 1 stycznia 2018 r. firmy, przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione będą opłacać wszystkie składki jednym zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego.

Zmieniłeś dowód - zgłoś do Banku

Szanowny Kliencie!

zmieniłeś dane osobowe (dowód osobisty, dane kontaktowe), zapraszamy do placówki banku w celu ich aktualizacji.

Dzięki temu, będziesz mógł w pełni korzystać w naszych usług.

Wniosek o zmianę danych osobowych

 

Kursy walut

Kursy walut średnie
NBP 2020-10-22
USD 3,8734 +0,07%
EUR 4,5877 +0,02%
CHF 4,2714 -0,21%
GBP 5,0766 +0,58%
Wspierane przez Money.pl

Stawki referencyjne

Depozyty 3m
2020-10-21
WIBID 3M 0,02 +0,00%
WIBOR 3M 0,22 +0,00%
WIBOR 1M 0,20 +0,00%
EURIBOR 3M -0,51 +0,39%
EURIBOR 1M -0,54 -0,93%
Wspierane przez Money.pl
Zamknij x
W ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, dzięki czemu dostosowuje się ona do Państwa indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej informacji znajduje się w naszej Polityce cookies.